Sağlık Bakanlığı tarafından kronik hastalıkların önlenmesinde fiziksel aktivitenin yararları konusunda toplum bilincini oluşturmak, sağlıklı uygulamalara dikkat çekmek ve fiziksel aktivitenin yararlarını savunmak, yaşamın her alanında ve her yerde toplum genelinde fiziksel aktiviteye katılımı arttırmak, sağlıklı davranışları ve yaşam tarzlarını teşvik etmek için 10 Mayıs “Sağlık için Hareket Et Günü” olarak belirlendi.

Tokat Habersağlık Tok (2)

Sağlıklı beslenme ve hareketli yaşamın teşvikine yönelik olarak Tokat Valiliği Huzur Şehri Tokat Projesi kapsamında Tokat İl Sağlık Müdürlüğü, Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Tokat Belediyesi ve Şehit Aydoğan Aydın Spor Lisesi ortaklığında Gaziosmanpaşa Stadyumunda bugün birçok aktivite gerçekleştirildi. 

Tokat Habersağlık Tok (1)

Bu kapsamda gün boyu Halat Çekme Yarışı, Çuval Yarışı, Halk Oyunları, Futbol Kaleye Şut Atma, Eğitsel Oyun, Jimnastik Hareketleri, 100 Metre Yarışı, Bocce, Ayak Tenisi, Hentbol Kaleye Şut, Floor Curling gibi birçok aktivite gerçekleştirildi. 

Tokat Habersağlık Tok (3)

Topuklu ve sivri burun ayakkabı giyenler dikkat: Parmağınızın anatomisi bozulabilir Topuklu ve sivri burun ayakkabı giyenler dikkat: Parmağınızın anatomisi bozulabilir

Muhabir: Mihriban Koçaker