Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2024/YKS) için geri sayım başladı. Üniversitede okuyabilme hayalleri için çalışmalarına devam eden öğrenciler, gözlerini YKS sınav tarihine çevirdi.
YKS kapsamında, ilk olarak 8 Haziran Cumartesi Temel Yeterlilik Testi (TYT), 9 Haziran Pazar sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğleden sonra oturumunda da Yabancı Dil Testi (YDT) yapılacak.
Tokat'ta TYT ve AYT'ye hazırlanan öğrencilere bir kolaylık. Tokat İl Halk Kütüphanesinde 6 Mayıs Pazartesi tarihinden itibaren Türk Dili ve Edebiyatı, Türkçe, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih ve Coğrafya derslerinden soru çözüm saatleri başlıyor.
Muhabir: Mihriban Koçaker