Tokat'ta Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) listelerinden seçilen yedi belediye başkanı, Ankara'da düzenlenen ve iki gün sürecek olan Yerel Yönetimler Çalıştayı'na katıldı. Bu önemli toplantı, CHP'nin yerel yönetim stratejilerini şekillendirme ve seçim sürecinde edinilen deneyimleri paylaşma amacı taşıyor.

Chp Yerel Yönetimler Çalıştayı1 Tokathaber

Çalıştayda, Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın başta olmak üzere, Turhal Belediye Başkanı Mehmet Erdem Ural, Yazıcık Belediye Başkanı Tuncer Uzunoğlu, Akarçay Belediye Başkanı Ali Güneş, Kınık Belediye Başkanı Hacı Yusuf Geçene, Ataköy Belediye Başkanı Ömer Bayrak ve Gölgeli Belediye Başkanı Hayati Turan gibi isimler yer aldı. Ayrıca, CHP Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz de katılımcılar arasında bulunuyor.

Chp Yerel Yönetimler Çalıştayı6 Tokathaber

CHP Genel Merkezi tarafından düzenlenen bu çalıştay, partinin yerel yönetimlerdeki başarısını artırmayı ve belediye başkanlarının yerel kalkınma konularında bilgi ve deneyimlerini derinleştirmeyi amaçlıyor. Çalıştayda, seçim sürecinde elde edilen başarılar ve uygulanan stratejiler detaylı bir şekilde inceleniyor. Bunun yanı sıra, belediye başkanlarının önümüzdeki dönemde hayata geçirmeyi planladıkları projeler ve politikalar da ele alınıyor.

Çalıştay öncesinde, tüm belediye başkanları ve parti yönetimi, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in liderliğinde Anıtkabir'i ziyaret etti. Bu ziyarette, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e olan minnet ve saygıları ifade edildi, Atatürk'ün mirasına olan bağlılıkları vurgulandı.

Chp Yerel Yönetimler Çalıştayı5 Tokathaber

CHP Genel Merkezi'nde yapılan ve 2 gün sürecek olan çalıştayın açılış konuşmasını yapan CHP Genel Başkanı Özgür Özel muhafazakar ve milliyetçi demokratlardan oy alarak yerel seçimlerden birinci parti olarak çıktıklarını ifade etti. Özel, şöyle konuştu: "En zor zamanlarda görevlerini layıkıyla yapıp, en iyi kamu görevlerini liyakatle, şeffaf, açık bir şekilde yapan ve geçmişte yerel yönetimlerde görev alıp bugün bu salonu hınca hınç dolduracak kadar çok mazbatayı almamızı sağlayan tüm belediye başkanlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Yerel seçimlerin sonunda 14 tane büyükşehiri, 21 il merkezini kazanarak toplam 35 ilde belediyeleri kazandık ve en yakın partiden 11 fazla il belediyemiz var. 314 ilçede, 60 beldede, 409 belediyeyi hep birlikte kazandık. Yüzde 38 oy oranına ulaşarak partimizi hep birlikte birinci parti yaptık. Partimiz artık toplumun her kesiminden oy alabilen bir siyasi partidir. Büyük bir başarı elde ettik. Böyle bir günde 650 kişilik salonda, seçilmiş belediye başkanları ve il başkanlarıyla birlikte bu salonu hınca hınç doldurabilmenin, koltuklarında oturan her bir kişinin ilçe seçim kurullarından il seçim kurullarından aldıkları mazbatalarıyla seçilmiş CHP'li olmasının gururunu yaşıyorum."

Chp Yerel Yönetimler Çalıştayı4 Tokathaber

Seçimleri "Türkiye İttifakı"nın kazandığını söyleyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Türkiye İttifakı'nın belediye başkanlarına selam olsun" dedi.
Türkiye'nin geleceğine yatırım yapıldığını vurgulayan Özel, " 4 yıl bakacağım nasıl yönetilir diye. Kötü yönetirsen geri çekerler. Her geçen gün iktidara yürüdüğümüzün bilinciyle, ciddiyetiyle ve sorumluluğuyla davranmak zorundayız" ifadelerini kullandı.

Chp Yerel Yönetimler Çalıştayı2 Tokathaber

CHP'li Duran Kum'dan Çarpıcı Açıklamalar CHP'li Duran Kum'dan Çarpıcı Açıklamalar

Özgür Özel'in konuşmasının ardından devam eden çalıştayda 31 Mart Yerel Seçimleri'nden sonra Türkiye'de CHP'yi birinci parti yapan Türk halkı için yapılacak çalışmalar ele alınıyor. Geçmişte belediyecilik hizmetleri ile ilgili deneyimlerin de paylaşılacağı çalıştayda, gerçekleştirilecek alan çalışmalarında ise yol haritaları konuşulacak.

CHP Tokat Belediye Başkanları Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile de bir araya gelerek hatıra fotoğrafı çekinmeyi ihmal etmediler. 

Chp Yerel Yönetimler Çalıştayı3 Tokathaber

Muhabir: Burhan Arar