Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Niksar Meslek Yüksekokulu Ormancılık Bölümü Öğrencileri Sahada
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Niksar Meslek Yüksekokulu Ormancılık Bölümü öğrencileri, ormancılık alanında teorik bilgilerini sahada uygulamalı eğitimlerle pekiştirerek önemli bir deneyim kazandı. Bu eğitim programı, Niksar Orman İşletme Müdürlüğü'nün katkılarıyla gerçekleştirildi.
Ormancılıkta Mekanizasyon ve Transport Tekniği Eğitimi
Eğitim programı kapsamında, mekanizasyon ve transport tekniği, orman bakımı ve ormancılık uygulamaları dersleri verildi. Programda, Müdür Yardımcısı Yasin Acar, Niksar Merkez Orman İşletme Şefi Erdinç Aydemir ve Çamiçi Orman Depo Memuru Sefa Yıldız, öğrencilere teorik bilgiler sundu. Orman deposu, kesim, boylama ve mesaha konularında kapsamlı bilgiler verildi.
Teorikten Pratiğe: Uygulamalı Eğitimler
Teorik eğitimlerin ardından, öğrenciler sahada uygulamalı eğitimlerle öğrendiklerini pekiştirdi. Orman deposunda yapılan çalışmaların yanı sıra kesim, boylama ve mesaha tekniklerini sahada bizzat uygulayarak deneyim kazandılar. Bu uygulamalar, öğrencilerin mesleki bilgi ve becerilerini artırmada önemli bir rol oynadı.
Öğrencilerin Memnuniyeti ve Teşekkürleri
Program sonunda öğrenciler, aldıkları eğitimin kendileri için büyük bir fırsat olduğunu belirterek, Niksar Orman İşletme Müdürlüğü’ne ve eğitmenlere teşekkürlerini iletti. Öğrenciler, bu tür etkinliklerin ormancılık eğitiminin kalitesini artırdığı ve meslek hayatlarına daha donanımlı bir şekilde başlamalarına katkı sağladığını ifade ettiler.
Ormancılık Eğitiminin Kalitesi Artıyor
Niksar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen bu tür uygulamalı eğitimler, ormancılık öğrencilerinin mesleki donanımlarını geliştirmeleri açısından büyük önem taşıyor. Eğitimin kalitesini artırarak, geleceğin ormancılarının daha donanımlı ve bilinçli bir şekilde yetişmesini sağlıyor.