İSTANBUL (AA) - VCraft Bilişim ve Teknoloji AŞ, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşen Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul 2024'te teknolojik yeniliklerini sundu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, fuarda dijital ikiz ve simülasyon teknolojilerine dayanan mimari çözümlerini ilk kez sergileyen Vcraft, bünyesinde geliştirdiği teknolojiyi sektörle buluşturdu.

Dijital ikiz teknolojisi, fiziksel varlık ve süreçlerin sanal kopyalarını yaratarak, bu modeller üzerinde gerçek zamanlı analiz, simülasyonlar ve sunumlar gerçekleştirilmesine olanak tanıyor. Firma, bilgisayar sistemleri üzerinde ekstra bir işlem gerektirmeyen teknolojisiyle müşterilerine gerçekçi ve etkileşimli deneyimler sunarak, mimari projelerin daha etkin bir şekilde sunulmasını sağlıyor. Bu teknolojiler, özellikle inşaat ve gayrimenkul geliştirme projelerinde müşteri deneyimini ve satış süreçlerini iyileştirmeyi hedefliyor.

- "Teknoloji ile mimari alanında yeni standartlar ortaya koyuyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen VCraft Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Yavuz, Türkiye'nin dijital ikiz ve simülasyon teknolojileri alanındaki kapasitesine dikkati çekerek, "Bu teknolojiler, inşaat ve gayrimenkul projelerinde müşteri deneyimini ve satış süreçlerini önemli ölçüde iyileştirerek bu alanda yeni bir dönemin kapılarını açıyor." ifadelerini kullandı.

Özellikle EMEA bölgesinden yoğun bir ilgi gördüklerini belirten Yavuz, bunun uluslararası alanda teknolojik yetkinliklerini gösterdiğini vurguladı.

Yavuz, bu gelişmelerin, Türkiye'nin küresel teknoloji arenasındaki etkisini artırdığının altını çizerek, "Çalışmalarımızda, teknoloji ile mimari alanında yeni standartlar ortaya koyuyoruz.” ifadesini kullandı.

Hepsiburada ve Samsung’dan iş birliği Hepsiburada ve Samsung’dan iş birliği

Fuar, global işbirlikleri ve yeni iş fırsatları yaratma amacı güdüyor. 2024'teki etkinlik, İtalya, Almanya, Rusya, Litvanya gibi birçok ülkeden 10 binden fazla yabancı profesyonel alıcıyı buluşturdu. Fuar, 400'den fazla yabancı satın almacıya ev sahipliği yaparak, Türkiye'nin inşaat ve yapı sektöründeki güçlü konumunu pekiştiriyor. Fuar, aynı zamanda mimari ve inşaat sektöründeki en son yenilikleri ve teknolojileri sergileme fırsatı sunuyor.

Kaynak: aa