'Ölümlü Dünya 2' Filmi Netflix'e Geliyor 'Ölümlü Dünya 2' Filmi Netflix'e Geliyor

Ünlü oyuncular Hüseyin Avni Danyal ve Başak Daşman'ın oynadığı 70 dakikalık tek perdelik tiyatro oyunu Kelepçe Kullanma Kılavuzu,  28 Nisan'da Tokat'ta sahne almaya hazırlanıyor.

1982 yılından günümüze birçok dizi ve filmde rol alan 61 yaşındaki ünlü oyuncu Kurtlar Vadisi Pusu'nun Yalçın Bulut'u, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın Tufan Tezyürek'i, Börü, Vatanım Sensin, Şahsiyet, ve son olarak Taş Kağıt Makas adlı dizide 'Kadri Palaz'ı canlandırdı. 

Hüseyin Avni Danyal ve Başak Daşman'ın oynadığı 70 dakikalık tek perdelik tiyatro oyunu Kelepçe Kullanma Kılavuzu,  28 Nisan pazar günü Tokat'ta saat 20.00'da 26 Haziran Atatürk Kültür Merkezinde sahne alıyor. 
Oyunun konusu: 
Kelepçe Kullanma Kılavuzu: hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı bu sorguda oldukça zeki ve entelektüel bir kadın, pek de zeki olmayan inatçı bir polisin karşısında kendinden emin, gözaltı süresinin bitmesini beklerken polis sadece teşkilattan ve çalışma hayatından kurtulmak derdinde. Şafağa birkaç saat kaldı. Her gecenin sabahı olur. Ama bazı geceler vardır. Sabahları sonsuza dek öldüren geceler. Güç dengelerinin tahterevallide gidip geldiği, kimsenin göründüğü gibi olmadığı bu sihirli sorguda “Nasıl kaybedilir?” sorusunu gelin birlikte soralım. Sihirli bir dolapta nasıl adam kaybedilir? Ya gençlik nasıl kaybedilir? Ne zaman kaybederiz ahlakımızı? Ne zaman benliğimizi yitiririz? 
Hem zaten gerçekte kim kimi sorguluyor? İllüzyonist bir kadın bir polis sorgusunda… Işıklar açılır oyun başlar. Sorgulanan aslında sanık değil polistir!

Muhabir: Mihriban Koçaker