Geçtiğimiz yıllarda da ZTSO üyelerinin elektronik imza kullanımında çözüm ortağı olan E-Tuğra EBG A.Ş., yenilediği anlaşma ile Oda üyelerinin ticaret sicil kayıt işlemlerine hız kazandırmaya devam edecek.
Zile Ticaret ve Sanayi Odası elektronik imza kullanımında bu sene de E-Tuğra EBG Bilişim Teknolojileri ve Hizmetleri A.Ş.' yi seçti. Zile TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Sargın yapılan anlaşmayla ilgili şu açıklamayı yaptı; "Zile Ticaret ve Sanayi Odası olarak yalnızca Zile'de değil; diğer ilçelerimiz olan Artova, Sulusaray ve Yeşilyurt'ta da hizmet veriyoruz. Bölgemizde son yıllarda sanayi alanında kayda değer gelişmeler yaşanıyor. Üye sayımızın artışında ciddi bir ivme var ve Odamızın bünyesinde yardımcı olabileceğimiz her konuda üyelerimizin çözüm ortağı olmaya çalışıyoruz. Bunlardan bir yenisi de, e-imza hizmeti ile ilgilidir. 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu gereğince, şirketlerimizin yaptıkları her yasal değişiklikte bundan sonra üyelerimizin e-imzası talep edilecek. Uygulaması başlayan Merkezi Sicil Sistemi (MERSİS)'te üyelerimiz bütün işlemlerde öncelikle e-imza ile sistem üzerinden işlem yapmak durumundalar. Bu hizmeti sunan değişik firmalar var; ama üyelerimizin yararına gördüğümüz, E-Tuğra EBG A.Ş. ile bir protokol imzaladık. Üyelerimiz için uygun ücretlerle anlaşmamızı yaptık. Bu uygulama, kayıt altına alma noktasında da önemli bir katkı sağlayacak. E-imza ihtiyacı olan üyelerimiz bundan sonra Oda ile irtibata geçebilirler. Tüm üyelerimize hayırlı olsun."

E-İMZA ALAN FİRMANIN İŞİ KOLAYLAŞIYOR
ZTSO ile yaptıkları anlaşma gereği oda üyelerine çeşitli kampanyalarla e-imza satışı gerçekleştirdiklerini söyleyen E-Tuğra EBG A.Ş. Kurumsal Satış ve Pazarlama Yöneticisi Zeliha Arkcı, "Böylelikle Oda'dan e-imza alan firmaların işleri kolaylaşacak. Zaman kaybı, odaya gidiş geliş masrafları ortadan kalkacak. Başvurular elektronik ortamda yapılacağı için kağıt israfının da önüne geçilecek" dedi. Arkcı, E-defter, e-arşiv, e-fatura gibi şirketleri çok yakından ilgilendiren elektronik uygulamalarda e-imza kullanılmasının zorunlu olduğunu hatırlatarak, E-Tuğra'dan e-imza alan çözüm ortaklarına her türlü kaliteli, güvenilir teknik hizmeti sunarak onların bu geçişe kolayca adapte olmalarını sağladıklarını da sözlerine ekledi. Haber Merkezi