Kendini ’polis ve savcı’ olarak tanıtıp altın ve paraları alan dolandırıcı tutuklandı Kendini ’polis ve savcı’ olarak tanıtıp altın ve paraları alan dolandırıcı tutuklandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; 81 ilde  4 gündür devam eden "Aranan Şahıslara Yönelik" düzenlenen "ÇEMBER-15" operasyonlarında arama kaydı bulunan 2 bin  840 firari yakalandığını açıkladı. Bakan Yerlikaya operasyonların detaylarını da paylaştı. 

Buna göre;
Yakalanan şahısların kaç yıldır arandığı:   0-5 yıldır aranmakta olan  2 bin 797  şahıs,  5-10 yıldır aranmakta olan 25 şahıs,  10 yıl ve üzeri aranmakta olan  18 şahıs "ÇEMBER-15" operasyonlarıyla yakalandı.Çember (1)Yakalanan şahısların hangi suçlardan arandığı:  Hırsızlıktan 442 şahıs,  Dolandırıcılıktan 250 şahıs,  Yağmadan  103 şahıs,  Adam Öldürmeden 22 şahıs,  Cinsel Suçlardan  67 şahıs,  Narkotik suçlarından  450 şahıs,  Terörden 45  şahıs,  KOM (Kaçakçılık, Organize) 297 şahıs olmak üzere, diğer suçlardan yakalananlarla birlikte toplam 2 bin 840  şahıs adalete teslim edildi. 
Bakan Yerlikaya'dan operasyonu yönetenlere tebrik
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya " İl jandarma Komutanlıkları, İl Emniyet Müdürlükleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığımızca 81 il genelinde arama kaydı olanlara yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda bu şahıslar; yol aramalarında, ev ve iş yerleri baskınlarında, kimlik kontrollerinde yakalanıp adalete teslim edildi. Operasyonları yöneten Valilerimizi, Kaymakamlarımızı, İl Jandarma Komutanlarımızı, İl Emniyet Müdürlerimizi, Sahil Güvenliğimizi ve operasyonlara katılan Polislerimizi, Jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Milletimizin duası sizinle " paylaşımında bulundu.  

Muhabir: Mihriban Koçaker