Beklenen atama kararnamesi bugün Resmi Gazete'de yayımlandı ve kaymakamlar ile vali yardımcılarının yeni görev yerleri belli oldu. Peki Kaymakam Kararnamesi ile Tokat'ta hangi görev değişimleri yaşandı? 

Kaymakam Kararnamesine göre; Tokat Turhal Kaymakamı Turan Soğukoluk Aksaray Vali Yardımcısı olurken Aydın Koçarlı Kaymakamı Ersin Tepeli Tokat Turhal Kaymakamı oldu. 

Tokat Haberturhal Kaymakam Ersin Tepeli

ERSİN TEPELİ KİMDİR? 

Ersin Tepeli Kadirli'de doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini Kadirli'de tamamladıktan sonra Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Mezun olduktan sonra İçişleri Bakanlığında Uzman olarak görev yaptı. 2008 yılında Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Mülkiye Teftiş Stajı Çerçevesinde Ulukışla ve Niğde'de bulundu. Düziçi İlçesinde Kaymakam Refikliği stajının ardından Adana’nın Aladağ ve Antalya’nın Demre ilçelerinde Kaymakam vekili olarak görev yaptı. Yurt Dışı yabancı dil programı çerçevesinde bir yıl süreyle Almanya'nın Baden Württemberg Eyaletine bağlı Schwaebisch Hall kentinde bulundu ve Federal Almanya Cumhuriyetinin Kamu Yönetimi yapısını inceledi. İçişleri Bakanlığı'nın 2011 yılı kararnamesi ile Tufanbeyli Kaymakamlığına atandı.

  Tufanbeyli Kaymakamlığı görevini tamamladıktan sonra   2013-2015 yılları arasında Çağlayancerit Kaymakamı olarak görev yaptı.

Deveciler Hanı Butik Otel'de Renkli Sünnet Merasimi Deveciler Hanı Butik Otel'de Renkli Sünnet Merasimi

  2015-2018 yılları arasında Şırnak İli İdil İlçesi Kaymakamı olarak görev yaptı. İdil Kaymakamlığı yaptığı dönem içerisinde aynı zamanda İdil Belediye Başkanlığı ve Sırtköy Belediye Başkanlığı görevlerini de yaptı. Sonrasında 2018-2020 yılları arasında Elazığ İli Keban Kaymakamı olarak görev yaptı.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı. Kaymakam Tepeli evli ve 2 çocuk babasıdır. 

Muhabir: Mihriban Koçaker