30 yıllık tecrübeye sahip oto sanayici Deniz Himmetoğlu, Ramazan Bayramı tatilinde yola çıkacak vatandaşlara önemli bir uyarıda bulundu. Himmetoğlu, bayram öncesinde yola çıkacakların, araçlarının bakım zamanı gelmemiş olsa bile gerekli kontrolleri yaptırmalarının büyük önem taşıdığını vurguladı. Ramazan Bayramı’na kısa bir süre kala tatil planları yapan ve kendi araçları ile seyahat etmeyi tercih eden vatandaşların, güvenli bir yolculuk için araçlarının rutin kontrollerini ihmal etmemeleri gerektiğini belirtti.

Himmetoğlu, zamanı gelmese bile yola çıkmadan bakım kontrollerinin yapılması gerektiğini söyleyerek, “Havaların ısınmasıyla ve 1 Nisan itibariyle araçlarda artık yazlık lastik takmaya geçebiliriz. Yağ bakımları, su bakımları, araçların rutin bakımlarını yaptırmamız gerekiyor artık. Öncelikle herkesin gelecek Ramazan Bayramı mübarek olsun. Memleketlerine ya da tatile gidecek vatandaşlarımız yola çıkmadan önce malum yaz aylarına giriyoruz yavaş yavaş. Lastiklerin mutlaka takılması gerekiyor. Bununla birlikte yine yağ bakımları, su bakımları, lastik dişlerinin kontrolleri bakımları gelmemiş olsa dahi balatalarının, aracın genel kontrolünün yapılıp o şekilde yola çıkılması gerekmektedir” dedi.

A W175184 01 Tokathaber

A W175184 02 Tokathaber

A W175184 04 Tokathaber

A W175184 05 Tokathaber

Trabzon'da mezire evinden çalılıklara sıçrayan yangın söndürüldü Trabzon'da mezire evinden çalılıklara sıçrayan yangın söndürüldü

A W175184 06 Tokathaber

Kaynak: iha