İŞKUR üzerinden Sağlık Bakanlığı işçi alımı için açılan kadrolara başvuru yapan adaylar sonuçlara odaklandı. Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı doğrudan kura sonuçlarına göre yapılacak. Kurada ismi yer alan aday başvuru şartlarını sağlaması ve belgeleri zamanında teslim etmesi durumunda herhangi bir sınav uygulanmadan görev yerlerine atanacak. 8 bin işçi alımı için toplam kontenjan kadar yedek ve asıl aday belirlenecek. Sağlık Bakanlığı işçi alımında en fazla atama temizlik görevlisi (3.550) ve güvenlik görevlisi (3.250) kadrolarına yapılacak. Sağlık Bakanlığı işçi alımı kurasını canlı takip etmek isteyenler ise nereden yayınlanacağını merak ediyor. Sağlık Bakanlığı kura çekimi tamamlandıktan sonra sonuçları nihai liste şeklinde yayınlanacak. Peki Sağlık Bakanlığı kura çekimi canlı yayını nereden takip edilir? Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı sonuçları belli oldu mu? İşte, sonuçlara ilişkin detaylar…

SAĞLIK BAKANLIĞI 8 BİN İŞÇİ ALIMI SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı kuraları henüz başlamadığından atamaya hak kazanan adaylar belli olmadı.

Sağlık Bakanlığı işçi alımında 8 bin asıl ve 8 bin yedek aday belirlenecek. Kura çekiminde ilk olarak asıl adayların isimleri çekilecek.

Kura çekimi sona erdikten sonra 3.550 temizlik görevlisi, 3.250 güvenlik görevlisi, 84 arıza giderme elemanı, 127 servis destek elemanı, 144 elektrikçi, 143 tesisatçı, 64 boyacı, 600 klinik destek elemanı, 32 marangoz, 2 otomotiv mekanikçisi, 2 oto elektrikçi, 2 otomotiv kaportacısı ataması için hak kazanan adaylar belli olacak.

2024 SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI KURASI NE ZAMAN?

Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı kura çekimi yarın (3 Nisan) başlıyor. Kura çekimi işlemleri 3-4 Nisan tarihleri arasında tamamlanacak.

Kura saatine ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak kura çekimi işlemlerinin Çarşamba günü saat 10.00 itibariyle başlanması bekleniyor. Kura çekiminde ilk olarak 8 bin asıl ve 8 bin yedek aday belirlenecek.

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA ÇEKİMİ CANLI YAYIN NASIL İZLENİR?

Sağlık Bakanlığı, işçi ve personel alımı kura işlemleri, Bakanlığın YouTube hesabı üzerinden gerçekleştiriliyor. Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı kura çekimi belirlenen tarihlerde Bakanlığın resmi internet sayfasından veya YouTube hesabından takip edilebilecek. Kura çekimi tamamlandıktan sonra adaylar yhgm. saglik. gov.tr adresinden isim listelerini sorgulayabilecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamada “ Kura tarihi ve saati, kura yeri, kura sonuçları, asıl ve yedek adaylara ilişkin listeler, atamaya ilişkin bilgi ve belgeler ile diğer her türlü duyurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün https://yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecek, bunun için adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecektir.

KURADA ÖNCELİK OLMAYACAK

Aynı meslek için farklı öğrenim düzeyinden/bölümden (ortaöğretim/ön lisans/lisans) mezun olmak aday lehine kurada bir öncelik teşkil etmeyecektir.

Sağlık Bakanlığı tarafından ilan edilen kadrolara noter kurası sonucu asıl aday olarak atanmaya hak kazananların atamaya esas belgeleri kontrol edilecektir.

Atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır.

BELGELER ZAMANINDA TESLİM EDİLECEK

Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

Noter kurası sonucu asıl olarak yerleştirme işlemi yapılanlardan, istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar/başvuru yapmayanlar; süresi içerisinde başvuru yapıp da başvuru şartlarını taşımayanlar; ataması yapılıp uygun görülen süre içerisinde göreve başlamayanlar/feragat edenlerin yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle aranan şartları haiz olanlardan atama yapılabilecektir.

ALIMI YAPILACAK KADROLAR

Sağlık Bakanlığı işçi alımı alım yapılacak meslek grupları ve kadro dağılımları;

Temizlik görevlisi: 3.550

Güvenlik görevlisi: 3.250

Bilgisayar sistem kurulum bakım onarım ve arıza giderme elemanı: 84

Biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı: 127

Elektrikçi (genel): 144

Isıtma ve sıhhi tesisatçı: 143

İnşaat boyacısı/boyacı: 64

Klinik destek elemanı: 600

Marangoz: 32

Oto bakım onarımcısı otomotiv mekanikçisi: 2

Doktordan uyarı: "Ortak kullanım alanlarından mantar bulaşabilir" Doktordan uyarı: "Ortak kullanım alanlarından mantar bulaşabilir"

Oto elektrikçisi: 2

Muhabir: Murat Onur