Çöl tozu bulutu İzmir’de etkisini sürdürüyor Çöl tozu bulutu İzmir’de etkisini sürdürüyor

Bursa, genellikle sakin ve huzurlu günlerin yaşandığı bir şehir olmasına rağmen, zaman zaman heyecan dolu ve tehlike sınırlarını zorlayan olaylara da sahne olabiliyor. Bu olaylardan biri de merkez Osmangazi ilçesinin Demirkapı Mahallesi Kireç Ocakları mevkiinde yaşandı. Uludağ'ın eşsiz manzarasına karşı vakit geçirmek isteyen 22 yaşındaki Sibel İ. ve arkadaşlarının eğlenceli başlayan günü, beklenmedik bir kaza ile son buldu.

Arkadaş grubu, günün son saatlerinde Uludağ yoluna çıkarak, şehrin ışıklarını ve doğanın güzelliklerini izlemek için manzaralı bir noktaya geçti. Sibel İ., daha iyi bir manzara elde etmek amacıyla, oturdukları alanın sınırını belirleyen duvara tırmanmaya karar verdi. Ancak bu tehlikeli girişim, genç kızın dengesini kaybederek yaklaşık 7 metre aşağı düşmesine ve mahsur kalmasına neden oldu.

Olayın şokunu yaşayan arkadaşları, hemen 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayarak yardım istedi. Kısa sürede olay yerine ulaşan itfaiye, sağlık ve polis ekipleri, genç kızı kurtarmak için adeta seferber oldu. İtfaiye ekipleri, özel ekipmanlar ve halatlar kullanarak zorlu arazi şartlarında Sibel İ.'ye ulaştı. Sedye ile güvenli bir şekilde yukarı taşınan genç kız, olay yerinde bekleyen sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapıldıktan sonra Çekirge Devlet Hastanesine sevk edildi.

Hastanede yapılan tetkikler sonucunda Sibel İ.'nin vücudunda çeşitli kırıklar olduğu tespit edildi. Genç kızın sağlık durumunun stabil olduğu ve tedavisine devam edildiği belirtildi. Bu tehlikeli olay, bir kez daha doğa içindeki maceraların ne kadar riskli olabileceğini ve her zaman güvenlik önlemlerinin alınması gerektiğini gözler önüne serdi.

Polis ekipleri, yaşanan kaza ile ilgili olarak detaylı bir soruşturma başlattı. 

A W176368 01 Tokathaber

A W176368 04 Tokathaber

A W176368 05 Tokathaber

A W176368 03 Tokathaber

Muhabir: Kenan Kayhan